Visuomeninis ugdymas: pirmokai Kernavėje

Spalio 10 d. gimnazijos pirmokai kartu su klasės auklėtoja Lina Ganevičiene ir bendraklasio Adomo mama Asta Prišmontiene dalyvavo pažintinėje-edukacinėje išvykoje į Kernavę.

Pirmiausia apsilankyta Kernavės archeologijos muziejuje. Jame mokiniai sužinojo, kaip žmonės gyveno prieš daugiau nei 3000 metų: kuo vertėsi senovės žmonės, iš ko jie statė būstus, kokius drabužius vilkėjo, kuo matinosi ir kokius įrankius naudojo kasdienybėje. Po edukacinio užsiėmimo mokiniai apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją – senovinius radinius ir atkurtos buities detales.

Vėliau pabuvota menininko Henriko Orakausko galerijoje „Šulinys“. Ten pirmokai susipažino su garsiu Lietuvos skulptoriumi, apsilankė jo dirbtuvėse, kuriose menininkas pristatė savo kūrybos procesą. Jaukioje galerijos kavinėje visi vaišinosi šviežiai keptais kibinais, taip pat ragavo naminių ledų ir žolelių arbatos. Didžiulį vaikų susidomėjimą sukėlė autoriaus sukonstruotos funkcionalios skulptūros-žaidimai. Tai unikalūs meniniai kūriniai, kurie ne tik puošia kiemo erdvę, bet ir skirti žaisti – juos išbandydami „Medeinos“ pirmokai patyrė daug džiaugsmo.

Tiek ši, tiek kitos panašios išvykos skatina mokinukų smalsumą, kūrybiškumą, ugdo bendravimo įgūdžius ir stiprina bendrystę.

Pradinio ugdymo mokytoja Lina Ganevičienė