Mokslo metų pabaigos šventė

Birželio 12 d. į mokslo metų uždarymo ceremoniją, vykusią II aukšto fojė, susirinko būrys 5–8, I–III G klasių mokinių ir mokytojų.

Gimnazijos direktorius Vytautas Gustas pedagogams padėkojo už sunkų, įtemptą, bet prasmingą darbą, o mokiniams – už įveiktus dar vienus mokslo metus. Vėliau, padedant direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vitalijai Dovydėnienei, aštuntokams įteikė pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies baigimo pažymėjimus, II G klasės mokiniams, sėkmingai įveikusiems pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo barjerą, – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus, o įvairių nuopelnų turintiems mokiniams ­– padėkos raštus. Dešimtokus pagrindinio ugdymo programos baigimo proga pasveikino klasės vadovė Reda Vasiljevienė ir jų įpėdiniai – I G klasės mokiniai.

Visiems mokiniams palinkėta smagios, saugios ir turiningos vasaros!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė

Karališka mokslo metų pabaigos šventė pradinukams

Birželio 5 d. „Medeinos karalystėje” vyko svarbus renginys – pradinių klasių princų ir princesių mokslo metų pabaigos šventė. Išlydėti ketvirtokų ir sutikti būsimų pirmokų į „Didžiąją menę” pakvietė muzikinio ugdymo būrelis „DO RE MI pasaulis“ (vadovė Laima Samosionokienė).

Po iškilmingo rūmų valdovų sutikimo ir princesių sušokto menueto karaliui (ir žiūrovams) buvo pasekta pasaka apie tai, kaip prieš ketverius metus į „Medeinos žinių karalystę” atvyko ir joje gyveno bei mokėsi 14 princų ir princesių, kad jais labiausiai rūpinosi mokytoja Laima Samosionokienė, o auklėti padėjo dar ir kitos mokytojos – Aušra Kuchanauskienė, Lina Ganevičienė, Justyna Mackevič, Raimonda Šiurytė, Leonora Daugudienė ir Neringa Krutikovienė. Paaiškėjus, kad ketvirtokai per tuos karalystėje praleistus metus tapo gana protingi, drąsūs ir kūrybingi, nutarta patikrinti jų žinias, kurių kokybę įrodys tai, ar bus įveikti 5 išbandymai – „Protų kelias“, „Miško paslaptis“, „Riterio šarvų užduotis“, „Pyragėlių dilema“ ir „Karaliaus raktai“.

Išbandymai sėkmingai buvo įveikti, tad ketvirtokai gavo karalystės raktą, buvo karūnuoti ir pasveikinti paties gimnazijos direktoriaus Vytauto Gusto. Direktorius, padedamas pavaduotojos ugdymui Vitalijos Dovydėnienės, jiems įteikė dar ir pradinio išsilavinimo pažymėjimus bei padėkas už ypatingus nuopelnus.

Žodį tarė ir ketvirtokai. Jie pažadėjo būti geri ir išmintingi, padėkojo visiems, kurie buvo jų kelionės dalimi ir išsakė lūkesčius, susijusius su rūmų antrojo aukšto menėmis. Tikėdama auklėtinių pažadais ir jautriai dėkodama už bendrą ketverių metų kelionę mokytoja Laima Samosionokienė kiekvienam įteikė po ąžuolo sodinuką. Pristatė būsimų penktokų auklėtoją Liudmilą Maksimec, jai perdavė guvernantės prijuostę. Abi mokytojos buvo apdovanotos gimnazijos direktoriaus padėkos raštais. Padėkos bei konkurso „Kengūra“ diplomai buvo įteikti ir geriausiems 1–3 klasių mokiniams.

Vėliau dėmesio sulaukė ir būsimi pirmokai. Jie dainavo, deklamavo, direktoriaus Vytauto Gusto ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos Laimos Tolvaišaitės buvo apdovanoti priešmokyklinio ugdymo baigimo diplomais. Būsimų pirmokų globa patikėta ketvirtokus išlydėjusiai mokytojai Laimai Samosionokienei.

Šventės metu daug gražių padėkos žodžių tėvų vardu savo vaikų mokytojoms išsakė Julija Virganavičienė ir Dalia Lekandrė, o pedagoges džiugino ir malonūs žodžiai, ir mokinių bei jų tėvų įteikti gėlių žiedai.

Dėkojame šventės scenarijaus autorei Laimai Samosionokienei, jai talkinusiems mokytojams Linai Ganevičienei, Aušrai Kuchanauskienei, Neringai Krutikovienei, Rūtai Gustienei, Laimai Tolvaišaitei, Austėjai Adomaitytei ir Stanislovui Samosionokui!

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Aštuntokai Žaliųjų idėjų festivalyje

Birželio 5 d. mūsų gimnazijos 8 klasės mokiniai kartu su klasės vadove Leonora Daugudiene dalyvavo tradiciniame Žaliųjų idėjų festivalyje, kuris vyko Prezidentūros vidiniame kieme ir parke. Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai paminėti skirtas šeštus metus iš eilės organizuojamas festivalis, inicijuotas Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, kasmet suburia bendruomenę diskutuoti apie aplinkosaugą bei tvarius sprendimus.

Šių metų festivalyje dalyvavo daugiau nei 20 įmonių ir organizacijų, kurios pristatė įvairias iniciatyvas ir edukacines veiklas, skirtas aplinkosaugai. Mokiniai susipažino su žaliąja energetika, daiktų ir žaislų perrūšiavimu ir antriniu panaudojimu, sveika mityba, saugomomis teritorijomis. Norintys net galėjo paskanauti medaus, sunešto bičių, laikomų ant Vilniaus namų stogų.

Gaila, pradėjo gana smarkiai lyti, todėl, užuot stebėję 7–8 klasių komandų protų mūšį „Pelėdos kvietimas: pažink miško paslaptis“, aštuntokai slėpėsi Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, kur aplankė ir mūzas, ir pagoniškas lietuvių dievybes, visų pirma – Medeiną.

Išvyka papildė mokinių žinias, per šiuos mokslo metus įgytas gyvenimo įgūdžių ir etikos pamokose.

8 klasės vadovė Leonora Daugudienė

Ugdymas karjerai: apsilankyta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione

Birželio 4 d. bibliotekos vedėjos Vidos Lapėnienės iniciatyva grupė 5–8, II G kl. mokinių apsilankė Vilniuje įsikūrusiame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione. Jame vyko  atvirų durų dienos renginiai.

Išvykos dalyviai galėjo iš arčiau apžiūrėti ginkluotę ir kovinę techniką, susipažinti su kario profesija, kariuomenės veikla. Susidomėję stebėjo XIV a. šarvuotų riterių kovą, VSAT kinologų pasirodymą su tarnybiniais šunimis, Garbės kuopos pasirodymą. Renginyje dalyvavo ir civilinio sektoriaus tarnybų atstovai – ugniagesiai gelbėtojai, policija bei kiti partneriai.

Diena batalione – puiki proga mokiniams daugiau sužinoti apie kariuomenę, pabendrauti su kariais, įgauti naujų įgūdžių. Be to, šią gražių įspūdžių ir naujų potyrių kupiną karjeros ugdymo dieną patobulėjo mokinių pažinimo, pilietiškumo ir komunikavimo kompetencijos.

Bibliotekos vedėja Vida Lapėnienė

Kultūros pasas: kino pamokoje apie empatiją ir drąsą būti savimi

Birželio 3-ąją, pasinaudojant Kultūros paso teikiamomis galimybėmis, I G klasės mokiniams organizuota išvyka į kino festivalio „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ antrosios dienos renginį, vykusį MO muziejaus terasoje. Išvykos iniciatorė ­– klasės vadovė Justyna Mackevič.

Prieš filmo peržiūrą vyko interaktyvus jo pristatymas ir viktorina, kurią vedė režisierius ir medijų mokytojas Klementas Davidavičius. Vėliau mokiniai žiūrėjo britų režisieriaus Kirko Džounso filmą „Šaukiu, rėkiu, keikiu“ apie jauną škotą Johną Davidsoną, paauglystėje patyrusį Tureto sindromą. Sindromas keičia vaikino gyvenimą, todėl jam tenka įveikti įvairius iššūkius ir ieškoti savo vietos pasaulyje. Tai jautrus, įkvepiantis ir vilties kupinas pasakojimas apie žmogiškumą, empatiją, vidinę stiprybę bei gebėjimą priimti save tokį, koks esi.

Renginys MO muziejuje, tikėtina, padėjo mokiniams geriau suprasti, kad kiekvienas žmogus susiduria su sunkumais, tačiau atkaklumas, pasitikėjimas savimi ir palaikymas padeda nepasiduoti ir įveikti iššūkius.

 

Justyna Mackevič, I G klasės vadovė

Kultūros pasas: mistiniame labirinte stiprėjo mokinių komandinė dvasia

Birželio 2 d. septintokai, jų klasės vadovė Kristina Ludavičiūtė ir keletas 6, 8 kl. mokinių pasinėrė į asmenybės augimo edukaciją didžiuliame mistiniame labirinte Vilniuje (MB ,,Enjoy events“). Toje mistinių ir veiksmo žaidimų erdvėje mokiniai turėjo galimybę pažinti slapčiausias savo savybes, sustiprinti drąsą bei kūrybiškumą.

Dalyvaudami žaidime „Virusas 2.0“ vaikai susitelkė į komandinį darbą, bendradarbiavimą ir laikėsi bendros strategijos. Situacijose atsiskleidė gebėjimai kritiškai mąstyti bei aiškiai komunikuoti su savo komandos nariais. Nuo mokinių sprendimų priklausė viso žaidimo atomazga, o veiklos metu kiekvienas pasijuto unikalus ir reikalingas.

Šis veiksmo žaidimas medeiniečius sužavėjo – paliko neišdildomų įspūdžių, suteikė daug gerų emocijų ir sustiprino tarpusavio ryšį. O mokytoja Kristina galėjo pasidžiaugti, kad pasinaudojant Kultūros paso programa pasirinkta netradicinė mokymosi forma pagerino mokinių bendravimo įgūdžius, skatino emocinį tobulėjimą ir kūrybiškumą, sustiprino klasės komandinę dvasią.

Kristina Ludavičiūtė, 7 klasės vadovė

Pradinukai mokėsi kūrybiškai gaminti skirtukus

Birželio 2 d. į gimnaziją atvyko ypatingas svečias – dailininkas Rimvidas Stankevičius. Jis 1–2 klasių mokiniams vedė netradicinę integruotą dailės-technologijų pamoką, kurioje mokė, kaip kūrybiškai pagaminti skirtukus. Į užsiėmimą mokinius atlydėjo ir veiklų metu talkino mokytojos Neringa Krutikovienė, Lina Ganevičienė bei mokytojo padėjėja Galina Antonevič.

Kūrybinis procesas skatino mokinių saviraišką, lavino vaizduotę, smulkiąją motoriką. Vaikai mokėsi susikaupti ir bendradarbiauti, be to, patys pasigamino originalių skirtukų. Susitikimas su dailininku praplėtė mokinių supratimą apie meno pasaulį, kūrėjo profesiją ir paskatino domėtis kūrybine veikla.

Pamokos dalyviai nuoširdžiai dėkingi bendraklasių Adomo ir Igno mamai Astai Prišmontienei už suorganizuotą susitikimą ir galimybę dalyvauti prasmingoje, įkvepiančioje ir daug teigiamų emocijų suteikusioje  veikloje.

Pradinio ugdymo mokytoja Lina Ganevičienė