Trakų miesto šventėje dalyvavo ir „Medeinos” bendruomenė

Gegužės 29 d. mūsų gimnazijos bendruomenės atstovai dalyvavo šventės „Trakų vasara 2026“ renginiuose.

Jaunieji šokėjai pasirodė koncertinėje programoje „Sveika, vasara!“ (šokių vadovė Tautvilė Zailskienė). Į šventę mokinius lydėjo mokytojos Justyna Mackevič, Lina Ganevičienė ir Rūta Gustienė.

Švietimo ir ugdymo įstaigų mugėje „Mokslo sala“ prisistatė gimnazijai atstovaujanti asociacija „Medeinos vizija“. Aktyviausi dalyviai – Tėvų tarybos atstovės Monika Knipienė, Dalia Kantminė, Laura Franzato, Laura Maskoliūnaitė ir mokytojas Dainius Kuchanauskas. Jiems padėjo būrys I–II G klasių mokinių. Asociacijos „namelio“ lankytojai skanavo duonelę su užtepėlėmis, gaivinosi žolelių gėrimais ir arbata. Gardėsių stalą puošė nuostabios pakalnučių ir neužmirštuolių puokštės. Lankytojai galėjo prisėsti ir prie žaidimų stalelio, sukti laimės ratą su klausimais, o teisingai atsakę – gauti prizų iš vaisių krepšelio.

Smagu, kad šiais metais švietimo įstaigų prisistatymuose dominavo edukacinės veiklos, rankdarbių gaminimas ir žaidimai. Buvo ir neįprastų veiklų, pavyzdžiui, žongliravimo treniruotė.

Kupini įspūdžių mokiniai į Paluknį grįžo su dovanėlėmis – ženkliukais „Trakų vasara 2026“, įvairiais rankdarbiais ir Trakų rajono savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus pasirašyta padėka.

Anglų kalbos mokytoja Rūta Gustienė

Paskutinio skambučio šventė gimnazijoje

Gegužės 28-ąją gimnazijoje vyko Paskutinio skambučio šventė. Šįsyk skambutis aidėjo XXX laidos abiturientams.

Į šventę, kurią organizavo III G klasės mokiniai, padedami auklėtojos Raimondos Šiurytės, susirinko visi – mokiniai, mokytojai, dvyliktokų tėvai, draugai. Renginio vedėjai Gabija Garbatovičiutė ir Justinas Aliukonis pakvietė plojimais pasitikti abiturientus – juos kartu su klasės vadove Liudmila Maksimec atlydėjo pirmokai. Po įžanginių žodžių ir Lietuvos Respublikos himno į sceną buvo pakviesti pirmokai (klasės vadovė – Lina Ganevičienė). Jie palinkėjo vyresniesiems sėkmės ateities kelyje ir patarė išmokti džiaugtis pirmiausia mažais dalykais. Vėliau, akompanuojant mokytojai Laimai Samosionokienei, atliko dainą „O mes vaikai“ ir kiekvienam abiturientui įteikė po atminimo dovanėlę.

Sveikinimo žodį tardamas gimnazijos direktorius Vytautas Gustas pasidžiaugė, kad jaunuoliai per pastaruosius dvejus metus sėkmingai įveikė ne vietą kliūtį, linkėjo pasisekimo laikant brandos egzaminus ir renkantis tolesnį gyvenimo kelią.

Kalbėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė, klasės vadovė Liudmila Maksimec, tėvų atstovė Žana Aliukonienė-Skokova, abiturientas Mažvydas Makūnas. Mokytojams už rūpestį, kantrybę, žinias atsidėkota ir žodžiais, ir gėlėmis.

Šventės pabaigoje – vėl skambučio aidas. Tik dabar – jau išeinantiems iš aktų salės… Prie mokyklos pasodintas dar vienas medelis. Sėkmės Jums, ABITURIENTAI!

Raimonda Šiurytė, III G klasės vadovė

 

Ugdymas karjerai: gimnazistų susitikimas su psichologu

Gegužės 28 d. gimnazijos VGK iniciatyva įvyko I–II G klasių mokinių susitikimas su NVO „Ugdančių patirčių namai“ direktoriumi psichologu Kristijonu Žičkumi. Svečias su gimnazistais kalbėjosi aktualia tema – apie karjerą ir jos planavimą.

Tai ne pirmas specialisto užsiėmimas gimnazijoje. Kovo 2 d. jis vedė užsiėmimą pedagogams „Pasitikėjimu grįsta santykių intervencija“, kurio metu pedagogai mokėsi suprasti darbo su vaikais iš globos sistemos ypatumus.

Dėkojame šeiminių namų „Šv. Jono vaikai” direktorei Ritai Augutienei už tarpininkavimą dėl dėl užsiėmimų organizavimo!

Ugdymas karjerai: priešmokyklinukai – Aviacinės veiklos planavimo skyriuje

Gegužės 27 d. priešmokyklinukai kartu su mokytoja Laima Tolvaišaite, mokinio padėjėja Rita Karčiauskiene bei mokinės Saulės mama Snieguole Grybiene nuvyko į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos valdybos Aviacinės veiklos planavimo skyrių. Išvykos tikslas – ugdytinius supažindinti su pasienio aviacinės veiklos pareigūnų darbu.

Į karjeros ugdymui skirtą edukacinį užsiėmimą „Svajonių profesija“ pakvietė Aviacinės veiklos planavimo skyriaus viršininkas majoras Dainius Gilius, o skyriuje vaikus pasitiko ir edukacinį užsiėmimą vedė viršininko pavaduotojas kapitonas Paulius Babravičius. Jis supažindino vaikus su aviacijos specialistų profesijomis, papasakojo apie jų atliekamas pareigas, naudojamą techniką ir darbo ypatumus. Priešmokyklinukai galėjo iš arti pamatyti sraigtasparnius, susipažinti su jų paskirtimi bei įranga. Kapitonas Paulius paaiškino, kuo ypatinga pasieniečio profesija, aprodė darbo aplinką, atsakė į vaikams rūpimus klausimus.

Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime vaikai įgijo ir naujų žinių, ir vertingos patirties. Be to, ne vienas panoro labiau pasidomėti aviacijos pasauliu ir ateities  profesijomis.      Išvykos dalyviai nuoširdžiai dėkoja Aviacinės veiklos planavimo skyriaus darbuotojams už šiltą priėmimą ir įdomią edukaciją.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laima Tolvaišaitė

Tarp meninės kūrybos darbų konkurso laureatų – ir medeinietis

Gegužės 26 d. baigėsi tarptautinis vaikų ir jaunimo meninės kūrybos darbų konkursas „Mano gamtos sapnai“, kurį organizavo Lietuvos dailininkų sąjunga (LDS) ir Dailės mokytojų asociacija (DMA). Konkurso tikslas – sudaryti sąlygas vaikams ir jaunimui dailės kalba išreikšti savo santykį su gamta, skatinti mokinius pažinti gimtąjį kraštą, kultūros ir gamtos paveldą. Taip pat, meninės raiškos kalba atskleisti Lietuvos gamtos grožį.

Šiais metais konkursui patekta 1060 piešinių. Iš kiekvienos dalyvių amžiaus grupės (jų buvo keturios) vertinimo komisija atrinko po 20 geriausių darbų, kurių autoriai buvo apdovanoti laureatų diplomais, o juos rengę mokytojai – DMA padėkos raštais. Darbų nuotraukos eksponuojamos DMA puslapyje: https://www.facebook.com/daileirmokykla

Dailės mokytojos Godos Gujienės paskatinti konkurse dalyvavo 5 mūsų gimnazijos piešėjai – penktokai Maja Rainskė, Olivija Mackevič, Ervin Makutonovič, šeštokė Lėja Mažeikaitė ir gimnazistė Gabija Bilinskaitė (III G kl.). Jie konkursui duota tema pristatė 8 kompozicijas. Mokinius konkursui ruošė mokytoja Goda.

Tarp geriausių darbų pateko net 2 Ervino Makutonovič kompozicijos. Sveikiname LAUREATĄ! Dėkojame visiems konkurse dalyvavusiems „Medeinos“ atstovams!

Dailės mokytoja Goda Gujienė

Netradicinė gyvenimo įgūdžių pamoka antrokams

Gegužės 26 d. antrokai, lydimi mokytojos Neringos Krutikovienės, lankėsi Kaune įsikūrusio Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicijoje. Ten grupę pasitiko ekskursijos gidas Žygimantas, kuris aprodė ir išsamiai pristatė Kauno tvirtovės VI forte po atviru dangumi esančius karo technikos eksponatus. Ekspozicijoje yra daugiau nei 150 karinės technikos ir ginkluotės, priklausiusios Lietuvos sausumos, oro ir jūrų pajėgoms, pavyzdžių. Mokiniai apžiūrėjo tikrus tankus, šarvuočius, patrankas, katerius ir lėktuvus, į keletą priemonių net įlipo, jose pasėdėjo, bandė įsijausti į karių kasdienybę.

Kupini gerų įspūdžių, sužinoję daug naujos informacijos apie Lietuvos kariuomenės turėtą karo techniką bei ginkluotę, mokiniai džiaugėsi sėkminga ir neprailgusia tolima išvyka.

Pradinio ugdymo mokytoja Neringa Krutikovienė

Nepamirštama aštuntokų kelionė

Mūsų gimnazijos aštuntokai su klasės vadove Leonora Daugudiene, lydimi direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams Vytenio Daugudžio gegužės 22–24 dienomis  buvo išvykę į Baltijos kruizą  „Talinas – Stokholmas – Tartu“.

Iš Vilniaus naktį iškeliavusią ir  Kaune persėdusią grupę globojo kelionių agentūros „Grūda“ darbuotoja Živilė Leitaitė ir nuostabi ekskursijų vadovė  Žana Tolstikova, kuri vykstant per Lietuvą, Latviją ir Estiją išsamiai pasakojo apie kiekvieną įdomesnį objektą. Aštuntokai daugiau sužinojo apie Kryžių kalną, išgirdo apie Salaspilio mūšį, Dauguvos ir Gaujos upių svarbą, tad kelias iki Talino neprailgo. Taline lijo, bet mokiniai ne tik pro autobuso langus apžiūrėjo senamiestį, bet ir pasivaikščiojo po jį. O vakare kruiziniu laivu visi išplaukė į Švedijos sostinę.

Laive buvo linksma – vyriškoji grupės dalis bėgo į sauną ir maudėsi baseine, mergaitės po vakarienės susipažino su bemuičių parduotuvių asortimentu, šoko diskotekose, žiūrėjo koncertines programas. Antrąją dieną grupė išvaikščiojo Stokholmo senamiestį, sužinojo, kad švediškas stalas yra užsieniečių sugalvotas maitinimo rūšies pavadinimas, kad švedai nemėgsta daug dirbti ir neviršija darbo valandų. Mokiniai išvydo Stokholmo simbolį – Karalių rūmus, Didžiąją katedrą, kitus įspūdingus miesto paminklus. Po to laiveliu nuplaukė į muziejų „Vaza“, kuriame eksponuojamas karališkasis karo laivas, nuskendęs ir po vandeniu išbuvęs 333 metus. Net jo iškėlimas truko daugiau nei 10 metų.

Vakare vėl  visi grįžo į laivą ir pramogos tęsėsi. Tik šįkart buvo blogiau – viena mergaitė, pasirodo, alergiška krevetėms, o kita patyrė mažojo kojos piršto traumą ir nebegalėjo vaikščioti. Vienok klasė susitelkė ir padėjo, kaip ir kuo galėjo.

O sekmadienio rytą autobusas visus išvežė į Tartu. Tai miestas, kuris, kaip pasakojo vadovė Žana, yra senesnis už Vilnių, Rygą ir Taliną. Užsukta į mokslo centrą „AHHAA“, kuris siekia populiarinti mokslą ir technologijas. Jame vyksta interaktyvios parodos, veikia planetariumas. Žinoma, visa tai traukia, bet visi suprato, kad susipažinimui su „AHHAA“ reikia visos dienos, o laiko buvo likę jau nedaug. Todėl pasigėrėjus Tartu universitetu, įsteigtu XVIII a. pabaigoje, pasivaikščiojus po senamiestį autobusas pajudėjo atgal į Lietuvą.

Aštuntokų įspūdžiai ir gera nuotaika reiškėsi keleivius ir vadovus džiuginusia muzika ir dainomis, o kirtus Latvijos–Lietuvos sieną – garsiausiai nuskambėjusiu Lietuvos himnu. Tiek vadovės, tiek visi kartu keliavę suaugusieji žavėjosi mūsų mokiniais, o jie patys – šita  kelione.

8 klasės vadovė Leonora Daugudienė