2019-06-03 grupė 8 klasės mokinių, lydimų istorijos mokytojų Dainiaus Kuchanausko ir Leonoros Daugudienės bei gimnazijos direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams Vytenio Daugudžio, vyko į Pirčiupių kaimo tragedijos 75-ųjų metinių minėjimą. Jame dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, LR Seimo narys Juozas Baublys, Rusijos
Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas ir kiti asmenys, kuriems svarbus žuvusiųjų atminimas.
1944 m. birželio 3 d. Pirčiupių kaimą ištiko didelė nelaimė. Keršydami už sovietų partizanų nužudytus kelis vokiečių kareivius, SS 16-ojo pulko 3-iojo bataliono 9-oji ir 10-oji kuopos išplėšė kaimą, o Pirčiupių gyventojus sudegino gyvus. Žuvo 119 žmonių, tarp jų 69 vaikai, iš kurių 15-a nebuvo sulaukę nė penkerių metukų.
Gimnazijos bendruomenė solidarizuojasi su buvusiais, esamais ir būsimais gimnazistais iš Pirčiupių kaimo. Aukų atminimui mokiniai uždegė žvakutes prie skulptoriaus Gedimino Jokūbonio ir architekto Vytauto Gabriūno paminklo „Pirčiupių motina“, pastatyto 1960 m., prie memorialinės sienelės, kurioje iškaltos 119 aukų pavardės, ir ant kapo, kuriame palaidoti žuvusieji.
Minėjime kalbėję aukšti pareigūnai beveik vienbalsiai akcentavo valstybių, tautų, politikų ir kiekvieno pareigą rūpintis, kad panašios tragedijos nesikartotų.
Leonora Daugudienė, istorijos mokytoja