Penktokų užsiėmimas Trakų Vokės dvaro sodyboje

Lapkričio 22 d. penktos klasės mokiniai kartu su savo auklėtoja Kristina Ludavičiūte lankėsi Trakų Vokės dvaro sodyboje. Joje edukacinio užsiėmimo „Nec aspera terrent!“ (Ir sunkumai nebaugina!) metu pasinerta į smagią bei įtraukiančią veiklą.

Mokiniai susipažino su herbais, jų atsiradimo istorija, stengėsi išsiaiškinti, kas yra heraldika. Naudodami organinio stiklo pluoštą bei stiklo dažus, kūrė savo herbus, kuriuose bandė sudėti tai, kas juos atspindi. Užsiėmimas praplėtė penktokų akiratį ir pagilino istorines žinias, susijusias su herbais.

Ekskursijos metu mokiniai stebėjo, kaip keitėsi herbai besikeičiant epochoms, bandė atrasti herbus ar bent jų simboliką ant savo dėvimų drabužių. Domėjosi, ar yra išlikusi heroldo,  heraldikos kūrėjo ir žinovo, pareigybė.

Vaikai namo grįžo kupini įspūdžių, nešini savo herbais. Šie herbai dar ilgai primins prasmingas veiklas, kurių metu patobulėjo penktokų kultūrinė, komunikavimo, pilietiškumo ir socialinė kompetencijos.

Kristina Ludavičiūtė, 5 klasės vadovė