Birželio 14 d. gimnazijoje paminėta Gedulo ir vilties diena. 5 klasės mokiniai ir istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas, pakviesti Paluknio bibliotekos vedėjos Danutės Nekulsian, apsilankė bibliotekoje, kurioje žiūrėjo dokumentinį filmą su tremtinių atsiminimais, susipažino su literatūrine ekspozicija apie tremtis, pasidalijo savo įspūdžiais apie sunkius laikus. Kitų dalykų pamokose ar klasių valandėlių metu bent trumpai prisimintas skaudus sovietmečio laikotarpis, kai masinių gyventojų trėmimų metu iš Lietuvos išvežta daugiau nei 131000 žmonių. Dalyje klasių mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą „Ledo vaikai“, pasakojantį apie Sibire ar prie Laptevų jūros atsidūrusius tremtinių vaikus ir dramatiškus tų vaikų likimus.


