Antrus metus iš eilės Menų studija „Linksmos spalvos“ rengė nacionalinį vaikų ir moksleivių piešinių konkursą „Peizažas – Lietuvos spalvos“ ir kvietė visus Lietuvos moksleivius nors trumpam atsitraukti nuo kompiuterių bei mobiliųjų telefonų ekranų – daugiau laiko praleisti gamtoje stebint, piešiant nuostabią, besikeičiančią Lietuvos gamtą.
Nors konkurso vykdymas inicijuotas 2019 m. spalį, dėl netikėtos pandemijos jo vykdymas buvo du kartus atidėtas ir rezultatai paskelbti tik 2021 m. sausio 7 dieną.
Vyravo trys konkurso temos, pagal kurias mokiniai piešė savo kompozicijas: „Pavasario peizažas Lietuvoje“, „Rudens peizažas Lietuvoje“ ir „Architektūros Lietuvoje vaizdavimas“. Darbai vertinti pagal jų autorių amžiaus grupes: 5-6 m., 7-8 m., 9-10 m., 11-12 m., 13-19 m.
Konkursas iš viso sulaukė 2256 piešinių. Mūsų gimnazija pateikė 8 darbus (3 kl. mokinių – 2 darbai, II–III G kl. – 5) duota tema. Laureatais tapo: Maksimo Aliukonio (3 kl.) kompozicija „Pažaislis rudenį“ (sritis „Architektūros Lietuvoje vaizdavimas“) – I vieta, Eriko Kazakevičiaus (3 kl.) kompozicija „Vilnius rudenį“ (sritis „Rudens peizažas
Lietuvoje“) – II vieta . Abu mokiniai – Visos dienos mokyklos dalyviai, konkursui ruošėsi padedami dailės mokytojos Godos Gujienės.
20 padėkų organizatoriai skyrė mokiniams už kūrybiškumą. Pasak menų studijos „Linksmos spalvos“ vadovės ir komisijos pirmininkės Žimantės Žindulienės, tai padėkos vaikams, kurių darbeliai sulaukė didelio vertintojų dėmesio, bet dėl riboto prizinių vietų skaičiaus nebegalėjo pretenduoti į nominantus.
Padėkos už kūrybiškumą skirtos ir mūsų gimnazijos mokiniams: Vilgelmui Makutonovič (2 kl.) – už kompoziciją „Paukščiai palieka namus rudenį“, Julijai Proškinai (III G kl.) – už kompoziciją „Vejantis rudenį“. Mokinius konkursui ruošė dailės mokytoja Goda Gujienė.
Dailės mokytoja Goda Gujienė