Gimnazistai – Metelių regioniniame parke

Rugsėjo 20 d. II G kl. mokiniai kartu su auklėtoja Liudmila Maksimec apsilankė Metelių regioniniame parke, esančiame Lazdijų rajone prie įspūdingo Dusios ežero. Šis ežeras yra trečias pagal dydį Lietuvoje, vietinių dar vadinamas Dzūkijos jūra.

Lankytojų centro darbuotojas Artūras Pečkys keliauninkus pirmiausia nusivedė prie ežero ir parodė vandens sūpynes, kuriomis mokiniai net pabandė suptis. Vėliau leistasi į pažintinę ekskursiją dviračiais. Šioje pažintinėje trasoje mokiniai pamatė išskirtinį drevėtąjį Širvinto ąžuolą, kuris įtrauktas į botaninį gamtos paveldą. Kelionę tęsė Žagarių kaimo keliais. Šis kaimas yra unikalus savo istorine praeitimi bei gamtos vaizdais. Kaimo apylinkės yra geomorfologinis draustinis, o šalia plytinčiame Trako miške mokiniai aplankė pelkę ir netgi pabandė joje pasivaikščioti. Sužinota, kad Trako miške yra vienintelė Lietuvoje bekočių ąžuolų natūrali augimvietė, o miškas paskelbtas botaniniu draustiniu, jame auga itin reti Lietuvoje augalai.

Kerintys gamtos vaizdai, pelkės vandens vėsa iškylautojams sukėlė daug nepakartojamų įspūdžių – jais mokiniai dar ilgai dalinosi grįždami namo.

Smagu pažinti savo šalį ir jos gamtą. Tik patys tyrinėdami ir keliaudami mokiniai gali suvokti, kokia yra graži mūsų Tėvynė Lietuva.

Liudmila Maksimec, II G kl. vadovė