Priešmokyklinukų pažintis su gyvūnijos pasauliu

Rugsėjo 21 d. priešmokyklinukai lankėsi Vilniaus zoologijos sode. Nepakartojamą, pilną įspūdžių pusdienį praleido gyvūnų apsuptyje.

Edukacijos metu vaikai susipažino su mūsų aplinkai svarbiais gyvūnais – graužikais, egzotiniais paukščiais, ropliais, sužinojo, koks yra vabzdžiaėdžių, graužikų ir plėšriųjų gyvūnų gyvenimo būdas. Drauge su gide aiškinosi, kaip nuo pavojų gyvūnus gelbsti kūno forma ar spalva. Iš arti galėjo pamatyti smalsuolius lemūrus, išdykusių surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje ir vieną mažiausių primatų pasaulyje – nykštukinę marmozetę. Vaikai galėjo pabūti vienoje patalpoje su virš galvų skraidančiais šikšnosparniais.

Tačiau didžiausią įspūdį būsimiems mokyklinukams paliko pasivaikščiojimas po laukines džiungles. Jose kartu vaikšto kapibaros ir lemūrai, o nuo medžių viršūnių žvelgia laisvai besikarstančios beždžionėlės. Pasitaikė nepakartojama galimybė iš arti pamatyti  žaltį, paliesti Madagaskaro tarakoną ar pamaitinti žuvis.

Įspūdingas gyvūnijos pasaulis žadino ne tik smalsumą, bet ir kėlė daug emocijų, todėl visada įdomu jį geriau pažinti.

Renginio iniciatorė – priešmokyklinio ugdymo mokytoja Justina Jancevičienė, kuriai talkino auklėtojo padėjėja Rita Karčiauskienė.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Justina Jancevičienė