Gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena

Kiekvienais metais gimnazijoje tradiciškai minima Europos kalbų diena. Ir šįmet rugsėjo 26-ąją gimtosios ir užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių) pamokose organizuotos integruotos  veiklos, ugdančios mokinių  kūrybiškumą, kritinį mąstymą, norą pažinti ir mokytis naujų užsienio kalbų.

Anglų kalbos pamokose 5–7 klasių mokiniai kūrė šventinį užrašą Europos kalbų dienos stendui, įvairiaspalvius klevo lapus puošė Europos šalių vėliavėlėmis ir pasisveikinimo „Labas rytas“ vertimais.

Rusų, vokiečių kalbų pamokose mokiniai turtino kalbų žodyną: pasirinktus žodžius vertė iš rusų į kitas slavų kalbas – lenkų, ukrainiečių, baltarusių, slovakų ir mokėsi juos ištarti, iš lietuvių kalbos – į vokiečių, prancūzų, ispanų, italų.

Vyresnieji, II–IV G klasių mokiniai, pasirinko kūrybinį vertimą – iš lietuvių į pasirinktas Europos kalbas išvertė patarles, rašytojų mintis apie kalbą.

Neužmirštas ir Paluknio miestelis, jo turtinga istorija. Publicistinis tekstas „Paluknys – patrauklus miestelis“ išverstas į anglų, rusų ir vokiečių kalbas.

Europos kalbų dienai skirtas veiklas organizavo mokytojos Rūta Gustienė, Natalija Mikulskienė, Vaclava Klejevskaja, Liudmila Maksimec ir Vitalija Dovydėnienė.

Anglų ir rusų kalbų mokytoja Natalija Mikulskienė