Ekskursijoje „Rusų kultūrinis palikimas Vilniuje“

Gegužės 13 dieną rusų kalbos mokytojos Natalijos Mikulskienės iniciatyva grupė 8 ir I G klasių  mokinių dalyvavo kultūrinėje edukacinėje programoje – ekskursijoje „Rusų kultūrinis palikimas Vilniuje“.

Ekskursijos dalyviai įsitraukė į gyvą mokymosi procesą – susipažino su Lietuvoje gyvenusia rusų bendruomene, jos religija, papročiais, svariu indėliu į Lietuvos istoriją, išlikusiu kultūriniu ir architektūriniu paveldu. Aplankytos svarbiausios  Vilniaus senamiesčio vietos – Katedros aikštė, Prezidentūra, Vilniaus universitetas, stačiatikių Katedra, cerkvės. Gidės Laimos pasakojimas  atskleidė  istorinių reliktų  ir meninių detalių, glaudžiai susijusių su rusų bendruomenės istorija, reikšmę.

Edukacinė programa paskatino mokinius domėtis istorija, ją interpretuoti, kelti klausimus apie tautines bendruomenes, atkreipti dėmesį į skirtingų tautų patirtus iššūkius, ugdė supratimą apie daugiatautį Vilnių ir jo kultūrinę aplinką.

Natalija Mikulskienė, rusų kalbos mokytoja