Birželio 11 d. mūsų gimnazijos šeštokams vyko netradicinė istorijos pamoka, kurią organizavo mokytoja Leonora Daugudienė. Pamokoje dalyvavo ir keletas 7, 8, I G klasių mokinių.
O vyko pamoka 25 km už Vilniaus, Nemenčinės miškuose, bunkeryje Tai buvo edukacinis spektaklis, interaktyvi istorijos pamoka, kurios metu moksleiviai patyrė sovietinę realybę. Jie mokėsi sovietinių lozungų, karinės rikiuotės pradmenų, naudotis dujokauke, susipažino su KGB darbo metodais, tarybinės medicinos ypatybėmis, parduotuve, valgykla.
Tokios pamokos pradėtos organizuoti 2007 m. gruodį. „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“ – vienas iš programos „Vilnius –
Europos kultūros sostinė 2009“ projektų. Spektaklio režisierius – Nacionalinės premijos laureatas Jonas Vaitkus.
Bunkerį palikdami mokiniai gavo specialų SSSR piliečio pažymėjimą. Netradicinės istorijos pamokos-spektaklio metu mokiniai pagilino žinias apie žmonių būtį ir buitį sovietmečiu. Visi suprato, kokia svarbi yra tikroji demokratija, žmogaus teisės ir laisvės, ko vertas dabartinis gyvenimas ir kaip reikia jį branginti.
Istorijos mokytoja Leonora Daugudienė


