Balandžio 28 d. Lietuvos Respublikos Seimo rūmų Jungiamojoje galerijoje atidaryta mūsų gimnazijos mokinių kūrybinių darbų paroda „Kartu su Čiurlioniu…“ Ji veiks iki gegužės 12 d. Parodos iniciatorė – Seimo narė Edita Rudelienė, o organizacinius darbus atlikti padėjo Seimo narės patarėja Gabija Galbogytė. Dailės mokytoja metodininkė Goda Gujienė ekspoziciją suformavo iš 47 kompozicijų, kurias ketverius mokslo metus kūrė skirtingo amžiaus mokiniai. Dalis jų – jau baigę gimnaziją.
Parodos atidaryme dalyvavo ne tik darbų autoriai, bet ir Seimo Pirmininko pavaduotoja Daiva Žebelienė, Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, gimnazijos direktorius Vytautas Gustas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė, mokytojos Rūta Gustienė ir Vida Lapėnienė.
Įžanginį žodį tarė ir mokinius bei kūrybinio proceso metu juos konsultavusią mokytoją Godą pirmiausia pasveikino Edita Rudelienė. Ji džiaugėsi galėdama globoti parodą,
kurioje atsiskleidė jautrus ir kūrybingas dialogas tarp Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pasaulio ir jaunosios kartos vaizduotės. Pastebėjo, kad jaunieji kūrėjai, vedini mokytojos, gali pasisemti daug idėjų ir įkvėpimo.
Pristatydama parodą mokytoja Goda Gujienė akcentavo, kad 36 autorių kompozicijose atsiveria savita paveikslų erdvė – joje atsiskleidžia genialaus menininko kūrinių poveikis vaikų minčių ir nuotaikų pasauliui, spalvomis bei
piešiniu kuriamas jautrus simbolinis turinys, vietą randa nauji išgyvenimai, kūrybinės fantazijos bei idėjos. Ši paroda, pasak mokytojos, skirta 2025-iesims – M. K. Čiurlionio metams, o jos preliudija įvyko dar 2024 m. lapkritį – tada visą mėnesį darbai eksponuoti Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje.
Pasisakė ir kiti parodos atidarymo dalyviai. Dėkota iniciatorei Editai Rudelienei, pasidžiaugta mokytojos Godos
gebėjimu įkvėpti mokinius kūrybiniams ieškojimams, padėkota mokiniams už norą kurti ir tobulėti, geranoriškumą dalinantis savo kūrybos rezultatais.
Po sveikinimų ir padėkos žodžių Seimo narė Edita Rudelienė tiek mokiniams, tiek mokytojoms padovanojo po indelį nuostabaus skonio vaisių sulčių guminukų su medumi ir palinkėjo gražaus pasibuvimo Seime. Viešnagė susipažįstant su I ir II Seimo rūmų erdvėmis tęsėsi vadovaujant gidei Robertai Žižienei.
Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui





