Projektas „Kokybės krepšelis“: mokiniai netradicinėje aplinkoje

2022-02-22 grupė pažangiausių gimnazijos 5-8, I-II G kl. mokinių su UKC koordinatore Vida Lapėniene nuvyko į Lukiškių kalėjimą – buvusį tardymo izoliatorių-kalėjimą, vieną seniausių įkalinimo įstaigų Lietuvoje.

Ekskursijos „Pasivaikščiojimas dieną Lukiškėse“ metu medeiniečiai apžiūrėjo kalėjimo teritoriją (kalėjimo kameras, pasivaikščiojimui skirtą kiemelį, izoliatorių, maldos namus-cerkvę), susipažino su kalėjimo apsaugos sistema, išklausė gidės pasakojimo apie šios įstaigos istoriją bei paslaptis. Mokiniai sužinojo, kad XX a. pradžioje Lukiškių kalėjimas buvo vienas moderniausių visoje Rusijos imperijoje, jame kaliniai atliko bausmę, dirbo, meldėsi ir gavo sveikatos priežiūros paslaugas. Nuteistieji čia buvo kalinami daugiau nei šimtmetį – per abu Pasaulinius karus, sovietmečiu ir Lietuvai atgavus nepriklausomybę iki 2019 m.Lukiškių kalėjimas turi nacionalinės kultūros vertybės statusą. Lukiškėse kalėjo Vincas Kudirka, Nepriklausomybės akto signatarai ir daug kitų istorinių asmenybių.

Ši ekskursija – tai gimnazijos vykdomo projekto „Kokybės krepšelis“ 2 uždavinio veikla „Mokinių mokymosi motyvacijos stiprinimas netradicinėje aplinkoje“.

Rūta Gustienė, anglų kalbos mokytoja