Prasminga ketvirtokų diena „Mokslo saloje“

Balandžio 15 d. ketvirtos klasės mokiniai, lydimi mokytojos Laimos Samosionokienės ir bendraklasio Luiso mamos Lauros Franzato, lankėsi mokslo ir inovacijų centre „Mokslo sala“, įsikūrusiame Kauno Nemuno saloje. Išvykos tikslas – per patirtinį mokymąsi skatinti mokinių smalsumą, domėjimąsi gamtos mokslais, technologijomis.

Mokiniai pirmiausia apsilankė interaktyvioje ekspozicijoje. Joje praktiškai išbandė fizikos, biologijos ir technologijų dėsnius, aktyviai tyrinėjo įvairius eksponatus, atliko užduotis, stebėjo reiškinių veikimą ir patys eksperimentavo. Tokia mokymosi forma buvo itin patraukli ir įtraukianti.

Vėliau pabuvota planetariume. Ten vyko edukacinis užsiėmimas apie kosminius skrydžius, jų istoriją ir reikšmę žmonijai. Susipažinta su naktinio dangaus žvaigždynais, jų pavadinimais bei paslaptimis, mokytasi atpažinti dangaus kūnus ir geriau suprasti Visatos sandarą. Vaizdinė medžiaga ir pasakojimas žadino mokinių vaizduotę bei skatino domėjimąsi astronomija.

Išvyka praplėtė mokinių akiratį, sustiprino mokymosi motyvaciją ir paliko daug teigiamų emocijų. Grįžus dalintasi įspūdžiais ir džiaugtasi turiningai bei prasmingai praleistu laiku.

Pradinio ugdymo mokytoja Laima Samosionokienė