Pradinukų šventėje – komedijos ir folkloro „prieskoniai“

Birželio 7 d. gimnazijoje vyko pradinukų šventė, kurioje ketvirtokai atsisveikino su pradine mokykla, o būsimi pirmokai susitiko su savo pirmąja mokytoja.

Šventė prasidėjo įžanginiu teatro mokytojos Astos Baukutės žodžiu, kuriuo pasveikinta publika, kartu pristatyta labiausiai intriguojanti šventės programos dalis – įspūdingas ketvirtokų spektaklis pagal Keturakio komediją „Amerika pirtyje“. Spektaklį režisavo mokytoja Asta Baukutė, scenografiją kūrė dailės mokytoja Goda Gujienė ir pradinio ugdymo mokytoja Lina Ganevičienė, muzikinį foną parinko pradinio ugdymo mokytoja Laima Samosionokienė. Įgyvendinant sumanymą daug prisidėjo technologijų mokytoja Vida Lapėnienė bei gimnazijos administracija.

Žiūrovus sužavėjo modernus, užkrečiantį juoką keliantis XIX a. pabaigos kūrinio, Lietuvoje pirmąkart viešai parodyto 1899 m., pastatymas, nes mokytoja Asta sugebėjo motyvuoti vaikus kūrybiškam darbui, parinko kiekvienam jo charakterį labiausiai atitinkantį vaidmenį.

Po spektaklio ketvirtokų tėvų vardu Reda Vasiljevienė padėkojo visiems, kurie prisidėjo realizuojant kūrybinį sumanymą. Padėkos žodžių, gėlių ir asmeninių dovanėlių sulaukė auklėtoja Neringa Krutikovienė bei kiti ketvirtokus mokę mokytojai – Raimonda Šiurytė (tikyba), Aušra Kuchanauskienė (anglų kalba), Lina Ganevičienė (dailė ir technologijos), Laima Samosionokienė (muzika).

Vėliau – ir džiaugsminga, ir graudi akimirka. Mokytoja Neringa pasveikino auklėtinius, sėkmingai įveikusius pradinio ugdymo pakopą, klasę tapatino su antrąja šeima, kurioje per ketverius  metus teko daug visko patirti, džiaugėsi ir didžiavosi išaugusiais gerais mokiniais. Atsisveikinimo proga kiekvienam įteikė po asmeninę dovanėlę – ji primins, kad ugdytiniai yra brangūs ir laukiami mokytojos klasėje.

Sveikinimo žodį ketvirtokams tarė direktorius Vytautas Gustas. Padedant pavaduotojai ugdymui Vitalijai Dovydėnienei direktorius įteikė ketvirtokams pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus ir padėkas, kartu – padėkas ir geriausiems 1–3 klasių mokiniams. Gražius sveikinimus ir linkėjimus, lietuvių liaudies šokį „Kalvelis” bei asmeninių dovanėlių savo vyresniesiems draugams skyrė trečiokai ir jų auklėtoja Lina Ganevičienė.

Antroji šventės dalis – tai būsimų pirmokėlių sutiktuvės. Visi priešmokyklinukai atliko I. Šeduikienės dainą „Ritė bitė” (ruošė muzikos mokytoja Jovita Dovsevičiūtė). Po to scenoje likę būsimi pirmokai deklamavo, juos kalbino būsima mokytoja Neringa Krutikovienė. Įsitikinusi, kad vaikai puikiai pasiruošę mokyklai, mokytoja Neringa padėkojo priešmokyklinio ugdymo pedagogėms ir kartu su direktoriumi Vytautu Gustu vaikams įteikė priešmokyklinio ugdymo baigimo diplomus ir dovanų kuprines. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Justina Jancevičienė, Justina Šupelienė ir auklėtojo padėjėja Rita Karčiauskienė buvo apdovanotos padėkos raštais.

Direktorius visiems palinkėjo linksmų ir saugių vasaros atostogų, o renginio vedėjos Neringa Krutikovienė ir Asta Baukutė padėkojo ir pakvietė visus šventėje dalyvavusius pasivaišinti užkandžiais bei namine gira – vaišės buvo žadėtos tiems, kurie kantriai spektaklį žiūrės, trečiokų sveikinimą išklausys, būsimus pirmokus pamatys ir direktoriui Vytautui Gustui ranką spaus.

Už įamžintas šventės akimirkas dėkojame mokytojui Stanislovui Samosionokui ir vienuoliktokui Dominykui Milevskiui, už laiku „leistą“ muziką – vienuoliktokui Silvestrui Tamaševskiui.

Neringa Krutikovienė, pradinio ugdymo mokytoja

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui