Spalio 15 d. Paluknio Medeinos gimnazijos pradinukai linksmai ir naudingai paminėjo Pasaulinę košės dieną, skirtą skatinti sveiką mitybą ir akcentuoti pusryčių svarbą. Renginį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Garbotovič.
Rytas gimnazijos valgykloje virto tikra košės švente. Mokiniai turėjo galimybę pasivaišinti tradicine avižine koše. Ant stalų buvo pateikta ir sveikų priedų: džiovintų vaisių, riešutų, sūrio, kad kiekvienas vaikas galėtų susikurti savo mėgstamiausią košės derinį. Mokytojos su
mokiniais kalbėjosi apie tai, kokie grūdai naudojami košėms, aiškino, kokią maistinę naudą šie produktai teikia augančiam organizmui.
Vaišindamiesi vaikai sužinojo apie sveikos mitybos svarbą, pusryčių reikšmę, suprato, kad subalansuoti pusryčiai suteikia energijos visai dienai ir gerina gebėjimą susikaupti pamokų metu. Buvo aptarta, kokie maisto produktai yra naudingi pusryčiams ir kaip tinkamai juos pasirinkti, kad
mityba būtų sveika ir subalansuota.
Gimnazijoje vykusi „Košės diena“ tapo puikia proga ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir išmokti vertingų pamokų apie sveiką mitybą bei formuoti tinkamus pusryčių įpročius. Šis renginys sujungė visą gimnazijos bendruomenę, nes juo siekta diegti sveikos gyvensenos vertybes tarp jauniausių mokinių.
Jolanta Garbotovič, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė