Minime Žemės dieną

Šiandien – kovo 20-oji, Pasaulinė Žemės diena. Žemės dienos yra dvi – kovo 20-ji ir zemes diena2balandžio 22-oji. Taip atsitiko todėl, kad Žemės diena pirmąsyk paminėta Jungtinėse Valstijose spontaniškai 1970 m. balandžio 22 d. Dėkingumo savajai Žemei idėja pasirodė patraukli viso pasaulio valstybėms. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena.
Lietuva Žemės dieną mini kovo 20-ąją nuo 1992 m., bet nepamiršta ir balandžio mėnesio šventė – prisimenant pirmąjį paminėjimą, Žemė pagerbiama ir balandį.
Balandžio 22-oji dar vadinama Žemės maitintojos diena. Mėnuo tarp dviejų datų zemes diena2skiriamas praktinei meilės Žemei raiškai – švarinimuisi, tvarkymuisi po žiemos. Per Lietuvą vilnija aplinkos tvarkymo akcija ,,DAROM“. Į ją įsitraukia daugelis gyventojų.
Šiandien Paluknio seniūnijos kieme susirinko Paluknio vaikų lopšelio darželio auklėtiniai, ,,Medeinos“ vidurinės mokyklos 5 ir 7 klasių mokiniai, lydimi mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vitalijos Dovydėnienės, socialinės pedagogės Leonoros Daugudienės ir dailės mokytojos Godos Gujienės. Paluknio seniūnė Marija Golubovska ir Paluknio bendruomenės ,,Dienmedis“ pirmininkė Alina Rizgelienė atnešė Žemės vėliavą. Ją iškėlė penktokė Simona Maksimec ir septintokė Agota Demenytė.
Šįmet ,,Medeina“ mini 20-ąsias įkūrimo metines. Todėl ,,Medeinos“ vidurinėje mokykloje Žemės dienos iškilmės įvyks po mėnesio, balandžio 22-ąją, apsitvarkius aplinką, pražydus gėlėms, minint Žemės maitintojos dieną. Tai prasminga – mokymasis taip pat maitina. O mokymasis lietuviškoje mokykloje Lietuvos žemėje – atgaiva, kaip pavasaris. Su juo visus ir sveikiname!

Socialinė pedagogė Leonora Daugudienė