„Kartu mes galime viską!“ — praėjusių metų SG šūkis skamba ir šiemet

Šiais metais minime mums labai svarbią datą — prieš metus Paluknyje atgimė „Sniego SG_2015Gniūžtė“. Ir štai po metų, aplankę nemažai stovyklų ir renginių svetur, pasisėmę patirties, susiradę bendražygių, vėl ridename „Gniūžtę“ savo gimtajame Paluknyje.

Laikui bėgant, mūsų laukė labai daug iššūkių. Susidūrėme su sunkumais, tačiau visą laiką mokėmės, mokėmės, mokėmės… Žinoma, tai darėme ne vieni. Labai dėkojame kitiems „Žingsnio“ skyriams. Savo „sąskaitoje“ turime Vilniaus SG „Mitai ir legendos“, „Offline“, organizavome „Snaigę“, prisidėjome prie Nacionalinės Sniego Gniūžtės (NSG), 2014 m. dalyvavome Skyrių konferencijoje. Visur, kur bebūtume, sėmėmės patirties ir šiemet, lygiai po metų, spalio 9-11 dienomis, vėl susitikome Paluknyje.

Džiaugiamės, jog stovyklą „SG: Wonderland“ organizuojant  prisidėjo keturi(!) skyriai – Paluknio, Vilniaus, Trakų ir Klaipėdos, o stovykloje, be minėtų,  dalyvavo dar ir Marijampolės, Panevėžio, Vilkaviškio skyrių gniūžtukai bei to paties Klaipėdos skyriaus jaunieji vadovai. „Žinoma, jautėsi skirtingi skyrių veiklos stiliai, tačiau mes ir atvykome pasidomėti kitų patirtimi bei pasidalinti savąja žinodami, kad visi atlieka tą pačią prevenciją, skleidžia gerumą, artumą,“ — mintimis dalinosi Klaipėdos skyriaus vyr. koordinatorius Žilvinas Vaišnoras.

Susiformavo gana gilios stovyklų organizavimo tradicijos,  todėl gniūžtiečių veikla tampa reikšminga ne vien Paluknio skyriaus nariams. Gal būtent todėl daug kam ši stovykla savo dalyvių, veiklų įvairove priminė Nacionalinę Sniego Gniūžtę.                       Stovyklos metu pasinėrėme į Stebuklų šalį, kuri žadėjo daug netikėtumų ir nuotykių.

Penktadienio vakare sužinojome, kas yra „Sniego Gniūžtė“ ir LKJBS „Žingsnis“, gavome savitus švelnumo ir šilumos bei meilės užtaisus — švelniukus. Sužinojome, kaip stovykloje dera sveikintis. Pakylėti smagios nuotaikos išskubėjome į  pirmąsias Mažąsias grupeles (MG). Kiek vėliau, vakare, nuotaikingai šokome, žaidėme.

Šeštadienį atsikėlę mankštinomės, toliau bendravome. „Visa diena buvo pilna veiklos: nuo mini olimpiados, per kurią turėjome atlikti neįprastas, bet labai smagias užduotis, iki mini seminarų, kurie buvo pilni negirdėtos įdomios informacijos,“ — atsiliepia Tautvydas.

Toliau sekė rimtesnė programos dalis: „Turn Around“ ir „Everything“ dramos, įvairios gyvenimo istorijos. Susikaupę naktį praleidome dainuodami, bendraudami žvakučių šviesoje ir tik paryčiais sumigome.

Sekmadienį likusį laiką praleidome neliūdėdami, nors buvo ir ašarų. Rašėme vieni kitiems laiškučius, švelniavomės.                       Dėkojame visiems skyriams, prisidėjusiems prie šios stovyklos. Tikimės, jog kitais metais kartu vėl organizuosime stovyklą. Manome, jog taip smagiau, šitaip visi kartu tobulėjame.

Svetlana Viktorija Buinovskaitė, IV G kl.