2019-03-13 Tautinių bendrijų namuose Vilniuje vyko Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos ir Tautinių mažumų departamento organizuota konferencija „Lietuvos švietimo raida: praeitis, dabartis ir ateities perspektyva“. Konferencijoje dalyvavo daugelio Rytų Lietuvos mokyklų pedagogai, tarp jų ir mūsų gimnazijos atstovai – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė, mokytojai Liudmila Maksimec, Lina Ganevičienė, Dainius Kuchanauskas ir Robertas Šalna.
Dalyviai išklausė Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkės Danguolės Sabienės, Tautinių mažumų departamento direktorės Vidos Montvydaitės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjo Jono Vasiliausko pranešimus bei profesoriaus, habilituoto humanitarinių mokslų daktaro Alfonso Eidinto paskaitą apie Antaną Smetoną, pirmąjį Lietuvos Respublikos Prezidentą. Paskaitos tema aktuali, nes kitąmet sukanka 100 metų, kai Smetona buvo išrinktas pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės Prezidentu. Seimo nutarimu 2019 metai paskelbti Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metais.
Konferencijos metu vykusioje diskusijoje aktyvus buvo mūsų gimnazijos istorikas Dainius Kuchanauskas.
Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui