Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šia diena iš esmės siekiama skatinti ir išlaikyti turtingą Europos kalbų ir kultūrų įvairovę. Juk kalbos – tai dvasinis tautų turtas. Daugiau kalbų mokėdamas geriau pažinsi pasaulį.
Rugsėjo 26-ąją tradiciškai ir „Medeinos“ gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena. Veiklas pamokose organizavo kalbinio ugdymo metodinės grupės mokytojos Vaclava Klejevskaja, Natalija Mikulskienė, Rūta Gustienė ir
Liudmila Maksimec.
Penktokai mokėsi parašyti ir pasakyti skaičius iki 10 ispaniškai, šeštokai integruotos pamokos metu klausėsi dainelės vokiečių kalba, aptarė kūrinio teksto prasmes, išmoko naujų žodžių. Vėliau ieškojo lietuviškų žodžių atitikmenų anglų, rusų ir ispanų kalbose, mokėsi tų kalbų žodžius ištarti ir savarankiškai pakartoti. 8 klasės mokiniai varžėsi skaitmeninėje erdvėje – naudodamiesi internetiniu įrankiu „Kahoot!“ atliko testą apie Europos kalbas.
I ir II G klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje apie Europos kalbas, žaidė klausimų ir atsakymų stalo žaidimą apie Jungtinẹ Karalystę. III G klasės gimnazistai ne tik pagilino istorijos, geografijos, muzikos ir kitų mokomųjų dalykų žinias ieškodami teisingų atsakymų, bet ir gyvai susipažino su populiarėjančia ispanų kalba, jos tarties ypatumais.
Europos kalbų dienos renginiai paskatino mokinius ne tik domėtis kitomis kalbomis, bet ir labiau pamilti lietuvių kalbą.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liudmila Maksimec


