Lietuvos Respublikos Seimas dar 2016 metais 2019-uosius paskelbė Juozo Tumo-Vaižganto metais, mūsų gimnazija taip pat nusprendė pagerbti žymiojo kunigo, rašytojo ir visuomenės veikėjo atminimą – šių metų rugsėjo 20 dieną Vaižgantui būtų sukakę 150 metų.
Bendradarbiaujant su Paluknio biblioteka (vedėja Danutė Nekulsian), kuri vykdo projektą „Juozą Tumą –Vaižgantą prisimenant“, spalio 8 dieną organizuota gimnazijos I-III klasių mokinių edukacinė išvyka į Vadaktėlius ir Ustronės vienkiemį (Panevėžio r.). Juk 1902-1905 m. kunigaudamas Vadaktėlių bažnyčioje Vaižgantas mėgo lankytis Ustronės svirne, kuriame šiuo metu veikia Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejus.
Spalio 9 dieną lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Liudmila Maksimec ir Vitalija Dovydėnienė I-III G klasių mokiniams organizavo pamoką-konferenciją „J. Tumas-Vaižgantas – ryški XX a. pirmosios pusės asmenybė“. Mokiniai Diana Mickevič, Adomas Paliulis (I G kl.), Julija Proškina (II G kl.), Auksė Aliukonytė ir Danielia Buinovskaitė (III G kl.) skaitė pranešimus apie Vaižganto gyvenimą, asmenybės savitumą, kūrybą, Kamilė Kraulaidytė, Patricija Mušinskaitė ir Lukas Čeglys (III G kl.) pristatė pagrindinius apysakos „Dėdės ir dėdienės“ veikėjus. Renginyje dalyvavusi
Paluknio bibliotekos vedėja Danutė Nekulsian kalbėjo apie tuos Vaižganto gyvenimo momentus, kurių neminėjo mokiniai. Vėliau mokytoja Liudmila Maksimec organizavo interaktyvią viktoriną apie Vaižgantą, kurioje geriausiai pasirodė Lukas Čeglys, Auksė Aliukonytė (III G kl.) ir Deividas Jurkevičius (I G kl.). Konferencijos pabaigoje – režisieriaus Eimanto Belicko dokumentinio filmo „Tumo kodeksas“ peržiūra.
Šiais renginiais Paluknio „Medeinos“ gimnazija siekė įprasminti J. Tumo-Vaižganto kūrybinį palikimą, idėjas ir jų tęstinumą. Tikėtina, veiklos paskatino mokinius giliau pasidomėti
ryškia, Lietuvai įvairiose srityse daug nusipelniusia J. Tumo-Vaižganto asmenybe.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė


