2020-10-15 grupė Paluknio „Medeinos“ gimnazijos 8, I-III G kl. mokinių su istoriku Dainiumi Kuchanausku nuvyko į Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejų. Šią ekskursiją suorganizavo Paluknio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Nekulsian. Mokiniai apsilankė tapybos darbų parodoje, kurioje eksponuojama keliasdešimt pasaulinio garso dailininko Samuelio Bako tapybos darbų, kuriuos menininkas dovanojo Lietuvai. Vėliau apsilankė ekspozicijoje „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“, skirtoje per Holokaustą nužudytų Lietuvos žydų vaikų atminimui. Ekskursijos
pabaigoje mokiniai dalyvavo užsiėmime ,,Viena diena Viešpačiui…“, kurio metu susipažino su viena svarbiausių judaizmo švenčių, skirtų Viešpačiui – šabo diena.
Ekskursija buvo turininga ir kiekvienas mokinys rado sau šį tą naujo ir įdomaus – kas grožėjosi paveikslais, kam labiau įstrigo pasakojimas apie žydų šventes. Dėkojame išvykos iniciatorei – Paluknio bibliotekos vyr. bibliotekininkei Danutė Nekulsian.
Istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas