Dalyvavome projekte „Vilnijos kraštas“

Jau antri metai mūsų mokykla, pakviesta VŠĮ „Trakų Švietimo centras“, dalyvauja Projekta1projekto „Vilnijos kraštas“ veiklose. Šiemet, vadovaujami istorijos mokytojo D.Kuchanausko, pratęsėme dar pernai pradėtą darbą – projektą „Paluknys laiko tėkmėje“. Šio projekto pagrindinis tikslas – per senas nuotraukas pažinti gimtojo krašto istoriją, atskleisti jo raidą.

Pirmasis darbo etapas – nuotraukų rinkimas. Nuotraukų ieškojome visur: senuose albumuose, prašėme senelių, prosenelių pagalbos, teko pasibelsti net ir į kaimynų duris. Vėliau nuotraukas skenavome ir jas kėlėme į skaidres. Tuomet vykdėme kitus darbus – keliavome po Paluknio apylinkes ieškodami nuotraukose užfiksuotų vietų. Vienas vietas radome iš karto, kitas – po ilgų klaidžiojimų, tačiau bendromis jėgomis mes įvykdėme visas numatytas veiklas.

Dalyvavimas projekte kiekvienam buvo naudingas. Mes prisilietėme prie savo gimtojo krašto istorijos. Ji kiekvienam tapo artimesnė, labiau suvokiama. Vienas iš mūsų veiklos rezultatų labai akivaizdus – turime sukaupę nemažą nuotraukų archyvą, kurį galėsime naudoti per istorijos bei lietuvių literatūros pamokas.

Rugsėjo mėnesį mes vykdėme pilietinę akciją „Apkabink mane“. Kodėl nutarėme įgyvendinti šią idėją? Todėl, kad mums rūpi Paluknio kaime gyvenantys žmonės, jų savijauta ir tarpusavio santykiai. Statistika nedžiugina – Lietuva yra 4 pasaulyje ir 1 Europoje pagal savižudybių skaičių. Vykdydami pilietinę akciją, vaikščiojome po mokyklą su užrašais „Apkabink mane“ ir dalijome savo apkabinimus bei šilumą visiems, stengdamiesi parodyti, jog mums rūpi kiekvienas.

Rugsėjo 29 dieną Trakuose buvome baigiamojoje „Vilnijos krašto“ projekto Gamybakonferencijoje, kurioje pristatėme atliktus darbus. Po darbų pristatymo dalyvavome edukacinėje veikloje – iš bičių vaško patys gaminome žvakeles. Buvo nepaprastai linksma ir įdomu. Mes labai tikimės, kad ir kitais mokslo metais projekto veiklos bus tęsiamos toliau.

IG kl. mokinė Gabrielė Lėliūtė