Lapkričio 18 dieną gimnazijoje tęsėsi projekto „Mąstau, veikiu – mokausi“ veiklos. Net keletą biologijos pamokų vedė Vilniaus universiteto medicinos mokslų daktarė Asta Mažeikienė.
6-7 klasių mokiniai, stebėdami vaizdinę medžiagą ir klausydamiesi naujos mokytojos aiškinimo bei diskutuodami, analizavo maisto medžiagas, susipažino su sveikos mitybos principais. Daktarė paaiškino, kad sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją
idealiam svoriui palaikyti. Padedami specialistės, mokiniai stengėsi suvokti pagrindinius sveikos mitybos principus ir taisykles bei mitybos režimo svarbą. Susidomėta kūno masės indeksu, kuris parodo, ar žmogaus svoris normalus, ar yra antsvoris bei nutukimas, taip pat – maisto svarba ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui. Vėliau, dirbdami grupėse, 6-7 klasių mokiniai savarankiškai atliko užduotis.
8, I-IV G klasių merginos pamokoje susipažino su lytine ir reprodukcine sveikata, stengėsi perprasti šeimos planavimo metodus. Dėstytoja paaiškino, kad lytinė sveikata – vienas svarbiausių kokybiško gyvenimo veiksnių, tačiau ją reiktų puoselėti, nes vis dėlto vėlyvosios gimdos kaklelio vėžio stadijos Lietuvoje nustatomos net 40 proc. moterų. Profilaktinę ginekologinę patikrą, leidžiančią pastebėti pirmąsias ligų užuomazgas, šalyje reguliariai atlieka tik nedidelė dalis moterų. Kaip dažnai yra būtina tikrintis sveikatą? Kokios lytiniu būdu plintančios ligos yra pačios pavojingiausios? Atsakymų į šiuos ir kitus panašius klausimus padedant medicinos mokslų daktarei Astai Mažeikienei ieškota biologijos pamokoje apie sveikatą ir lytiškumą.
Stebėdami Astos Mažeikienės vedamas biologijos pamokas bei diskutuodami su pačia mokslininke, gamtos dalykų mokytojai aiškinosi, kaip būtų galima patobulinti ugdymo procesą.
Danuta Pansevič, biologijos mokytoja