Lapkričio 15 d. trečiokai ir keli ketvirtokai, lydimi mokytojos Linos Ganevičienės, nuvyko į netoli Merkio upės esantį seną gatvinį Pamerkių kaimą. Kaimą pasiekė persikėlę per upę kabančiu beždžionių tiltu. Čia visus pasitiko ir į vieną iš autentiškų kaimo sodybų pasisvečiuoti pasikvietė „Grikucio“ sodybos šeimininkė Laima Mačionienė.
Kadangi oras nelepino, sodybos šeimininkė svečių ilgai negaišino ir vos tik visi pasižadėjo neigiamas emocijas, žodžius „nenoriu“, „neįdomu“, „neskanu“, „nuobodu“ palikti už kiemo vartų, paragino
užeiti į vidų. Tik pravėrę duris mokiniai pateko į senovinę pirkią, kurioje buvo daug įvairių autentiškų rakandų, o ant stalo garavo šilta žolelių arbata ir aušo ką tik iškeptas grikių pyragas. Pasistiprinę keliauninkai buvo supažindinti su senovinėmis grikio apdirbimo technologijomis. Šeimininkė visiems išdalino po stebuklingų grikių maišelį ir pamokė, kaip grikio pagalba pramankštinti smulkiuosius pirštų raumenis, suaktyvinti smegenų veiklą.
Po mankštos visi kibo į darbus. Senovinėmis girnomis malė grikius, juos sijojo, maišė
grikinę tešlą ir kepė lietinius kiškio blynus. Vėliau drauge virė norų sriubą, mušė sviestą. Prisiragavę savo rankomis pagamintų grikinių patiekalų, mediniais šaukštais išsrėbę sriubą, vaikai buvo pakviesti į smagią viktoriną.
Keliauninkai į gimnaziją grįžo puikios nuotaikos, kupini įspūdžių ir įgiję daug naujų žinių.
Pradinio ugdymo mokytoja Lina Ganevičienė


