Kovo 5 dieną penktokai, kartu pasikvietę ir keletą šeštokų, apsilankė Vilniaus bastėjoje – XVII a. Vilniaus gynybinės sienos įtvirtinimuose. Ten mokiniai apžiūrėjo patrankas ir kitą ginkluotę, pasimatavo šalmus, pakilnojo kardus, pašaudė iš lankų. Po to, pasilakstę po požemius, susipažino su bazilisku ir netgi jį paglostė.
Ekskursija visiems patiko, bet labiausiai – ją organizavusiam mokytojui Dainiui Kuchanauskui.


