Nepakartojama pažintis su Šiauliais

Lapkričio 6 d. grupė 5–8 ir I G klasių mokinių apsilankė Šiauliuose – ketvirtajame pagal gyventojų skaičių šalies mieste. Išvykos organizatoriai – pedagogai Dainius Kuchanauskas, Justyna Mackevič ir Robertas Šalna.

Pažintis su Šiauliais prasidėjo aplankant įdomiausius miesto objektus – geležinę lapę prie Talkšos ežero ir auksinį berniuką Saulės laikrodžio aikštėje. Pagrindinė aikštės idėja – įprasminti tris svarbiausius Šiaulių miesto simbolius: saulę, prisimenant 1236 m. Šiaulių žemėje įvykusį Saulės mūšį, šaulį, siejamą su miesto pavadinimo kilme, ir nenuilstamai bėgantį laiką.

Vėliau ekskursantų laukė saldus nuotykis šokolado fabrike. Ten moksleiviai ne tik susipažino su šokolado atsiradimo istorija, bet ir patys gamino šokoladinius skanėstus.

Dar viena tą dieną aplankyta vieta – tai Dviračių muziejus, vienintelis dviračių istorijai skirtas muziejus Lietuvoje. Čia mokiniai klausėsi dviračių atsiradimo istorijos, apžiūrėjo įvairių laikotarpių dviračius – nuo pirmųjų medinių iki šiuolaikinių sportinių modelių, be to, dar ir palenktyniavo šiuolaikiniu ir senoviniu dviračiais.

Kelionę vainikavo garsusis Kryžių kalnas, visiems palikęs gilų įspūdį.

Išvykos metu istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas prikaustė jaunųjų keliauninkų dėmesį įtaigiais pasakojimais apie aplankytus ar pakeliui pro autobuso langus matytus objektus.

Ši išvyka – ir nepakartojami įspūdžiai, ir gilesnė mokinių pažintis su Lietuvos kultūra, istorija ir tradicijomis.

Justyna Mackevič, I G klasės vadovė