Medeiniečiai – Nacionalinio aplinkosaugos egzamino dalyviai

Spalio 24-ąją minima Tarptautinė klimato kaitos diena. Ją įprasminant, Lietuvoje nuo 2022 m. trečiąkart organizuojamas Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas – iniciatyva, kuria siekiama didinti visuomenės aplinkosauginį sąmoningumą.

Paskatinti chemijos mokytojos Raimondos Šiurytės, šiais metais egzamine dalyvavo mūsų gimnazijos I G kl. mokiniai. Jie buvo priskirti 7–9 klasių moksleivių kategorijai. Geriausiai pasirodė Agneta Dobrodzejus. Ji surinko 18 taškų iš 20. Kaip plačiosios visuomenės kategorijos dalyvė egzamine savo jėgas išbandė ir mokytoja Raimonda.

Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą sudarė 20 klausimų apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų rūšiavimą, apie išteklių pernaudojimą ir vartojimo mažinimą. Egzamino dalyviai turi galimybę plėsti žinias bei įgyti naujų įgūdžių klimato kaitos, rūšiavimo, žiedinės ekonomikos, energetikos, gyvosios gamtos temomis.

Chemijos mokytoja Raimonda Šiurytė