Laisvės gynėjų diena paminėta bibliotekoje

Sausio 13-ąją priešmokyklinukai ir jų mokytoja Laima Tolvaišaitė bei mokinio padėjėja Rita Karčiauskienė svečiavosi Paluknio bibliotekoje. Ten vyko Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos, minėjimas bei kūrybinės dirbtuvėlės.

Veiklas organizavo bibliotekos vedėja Danutė Nekulsian. Pirmiausia vaikai pažiūrėjo trumpą istoriją apie Sausio 13-osios įvykius, vėliau kalbėtasi apie Lietuvos laisvę, ją gynusius žmones, aiškintasi, kodėl ši diena svarbi mūsų šaliai. Aptartos Lietuvos valstybinės vėliavos spalvos. Priešmokyklinukai klausėsi pasakojimo, dalinosi savo mintimis ir atsakė į užduotus klausimus.

Gavę reikalingų priemonių, vaikai įsitraukė į kūrybinę veiklą – iš popieriaus gamino laisvę, judėjimą  ir viltį simbolizuojančius darbelius. Tai „Malūnėliai“. Juos gamindami vaikai rinkosi spalvotą popierių, lankstė, klijavo ir džiaugėsi savo sukurtais darbeliais.

Veiklos bibliotekoje lavino smulkiąją motoriką, ugdė vaikų kūrybiškumą ir pilietiškumą. Jaukioje atmosferoje laikas prabėgo prasmingai ir turiningai.

Laima Tolvaišaitė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja