Balandžio 1 dieną 5 klasės mokiniai kartu su savo auklėtoja Justyna Mackevič apsilankė Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Autentiški įvairių laikų pilies ir rūmų mūrai, gausūs ir įvairūs radiniai, piešiniai, žemėlapiai, portretai, skulptūros, architektūrinės ekspozicijos, interjeras – visa tai užbūrė vaikus.
Edukacinio užsiėmimo metu penktokai kalbėjo apie Lietuvos
didįjį kunigaikštį Vytautą, analizavo muziejaus ekspozicijas ieškodami atsakymo į klausimą, kodėl Lietuvos valdovą Vytautą vadiname didžiuoju. Vaikai atidžiai nagrinėjo ekspozicijų informaciją, dairėsi, skaitė, analizavo ir sužinojo daug įdomių istorinių faktų. Mokiniai užsiėmimo metu tapo tyrėjais – istorikais.
Antroji ekskursijos dalis – veiksmo žaidimas ,,Nuotykiai labirinte“. Jo metu pasidalinę komandomis kartu su profesionaliu aktoriumi vaikai turėjo ištrūkti iš labirinto, kuriame laukė išbandymai, spąstai ir
kliūtis. Tik visiems drauge dirbant ir bendradarbiaujant tikslas buvo pasiektas – vaikai išėjo iš labirinto. Darbas komandoje – tai bendro tikslo pasiekimas būnant ir veikiant kartu.
Ekskursijos įspūdžiai iš atminties dar ilgai neišdils, o kartu praleistas laikas – geriausias, prasmingiausias laikas.
Justyna Mackevič, 5 klasės vadovė