Dieninė keramikos stovykla „Molinukas“

keramika2

Keramikė Loreta (pirma iš dešinės) atskleidžia lipdymo paslaptis

Birželio 8 – 15 dienomis Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje veikė dieninė vaikų stovykla „Molinukas“, finansuojama Trakų savivaldybės socializacijos bei socialinės paramos projekto lėšomis. Stovykloje dalyvavusiems jauniesiems gimnazijos ugdytiniams užsiėmimus vedė  profesionali keramikė Loreta Šulgaitė – Kvietkauskienė. Jai talkino stovyklos iniciatorė Lina Ganevičienė ir kitos pradinio ugdymo mokytojos – Neringa Krutikovienė, Aušra Kuchanauskienė, Laima Samosionokienė.  

keramika1

Stovyklos akimirka

Keramikės teigimu, lipdymo malonumą gali pajusti kiekvienas – ir didelis, ir mažas, tad per veiklą stovykloje ir siekta sužadinti kūrybines galias ir potraukį šiai veiklai. Stovyklos dalyviai susipažino su molio savybėmis, ypatybėmis, išmoko daug įvairių gudrybių, sužinojo nemažai keramikos paslapčių. Menininkė Loreta pristatė ir parodė, kiek grožybių galima sukurti iš paprasto molio gabalėlio. Kūrybinis mokinių procesas prasidėjo nuo pačių mažiausių lipdinių – boružių, laumžirgių, vabaliukų, kirminukų, naminių gyvūnėlių. Vaikų įgūdžiai pastebimai tobulėjo, tad ir kuriami darbeliai ilgainiui tapo sudėtingesni – dubenėliai, paveiksliukai, medžiai, vazos. Vyresni stovyklos dalyviai mokėsi skulptūrų lipdymo  meno.

keramika3

Stovyklos iniciatorė L. Ganevičienė ir keramikė Loreta su mažaisiais kūrėjais ruošia darbelių parodą

Kasdieninė veikla nebuvo monotoniška. Mokiniai su vadove ėjo į kiemą, rinko gamtinę medžiagą, kurią vėliau naudojo lipdymo procese. Vaikams ir mokytojoms labiausiai patiko antspaudavimo technika gaminti lapelius, kuriuos galima naudoti kaip padėkliukus, sausainines, vazeles, smilkalines. Svarbiausias socializacijos stovyklos tikslas – prasmingas vaikų užimtumas vasarą. Vienas uždavinių – sukurti suvenyrus, reprezentuojančius Paluknio „Medeinos“ gimnaziją. Daugumos stovyklos dalyvių nuomone, padėkliukai – lapeliai puikiai tinka ir atskleidžia Medeinos (miško deivės) vardo reikšmę.

keramika4

Svečiai grožisi parodėlės eksponatais

Pasitelkę vaizduotę, mažieji kūrėjai nulipdė daugybę puikių kūrinėlių, tad surengė parodą ir darbais pasigrožėti pakvietė savo tėvelius, senelius, draugus, mokytojus. Stovyklos  uždarymo metu vaikai dalijosi įspūdžiais, naujais potyriais, įgytomis žiniomis, o renginio svečiai apžiūrėjo nuostabius darbus, džiaugėsi turiningu pradinukų laisvalaikiu. Dauguma stovyklautojų savo įgūdžius norėtų tobulinti ir per ateinančius mokslo metus, todėl mūsų gimnazijoje planuojama įkurti keramikos būrelį, kuris praplėstų popamokinės veiklos galimybių spektrą.

Lina Ganevičienė, pradinio ugdymo mokytoja

Stanislovo Samosionoko nuotraukos