Gerbiamieji,
Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje gražia tradicija tapo kasmetinė kraujo donorystės akcija. Vis daugiau palukniečių aukoja kraujo. Šiais metais neatlygintinų kraujo donorų laukiame sausio 14 d. 11–15 val. gimnazijos lietuvių kalbos kabinete (I aukšte). Kviečiame Jus ateiti, pakviesti draugus, kaimynus, kolegas. Kraujo donorystė svarbi, nes donorų kraujas naudojamas kraujo komponentams (eritrocitams, trombocitams, šviežiai užšaldytai plazmai) gaminti. Jų reikia ligoniams po sunkių chirurginių operacijų, gimdyvėms, nudegusiems, sužeistiems ir įvairiomis ligomis sergantiems žmonėms. Vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti sveiki žmonės. Pagrindinis donoro tikslas – padėti kitam, o ne pasipelnyti. Nemokamai kraujo aukojantys žmonės suvokia, kad jiems davus kraujo, gali būti išgelbėta kito žmogaus gyvybė. Neatlygintina kraujo donorystė yra pati kilniausia.

Kas gali tapti kraujo donoru?

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų.

Kokius dokumentus privalo turėti kraujo donoru norintis tapti žmogus?

Žmogus, norintis duoti kraujo, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – asmens tapatybės kortelę, pasą ar vairuotojo pažymėjimą.

Kaip pasirengti kraujo donorystei?

Prieš duodamas kraujo donoras privalo būti pailsėjęs, pavalgęs. Negalima kraujo duoti nevalgius, nes tai gali sukelti silpnumą. Dieną prieš duodant kraujo siūloma nevalgyti labai riebaus, aštraus maisto ir būtina gerti daugiau, nei įprasta, skysčių: mineralinio vandens, sulčių, arbatos. Nepatartina duoti kraujo po įtempto darbo, naktinės pamainos.