Laisvė. Dažnai sakome, kad tai svarbiausioji vertybė, kad tai didžioji tautos Donorai1siekiamybė.  Apie ją kalbame sausio mėnesį, kai prisimename laužus šalia parlamento ir tankus prie Televizijos bokšto. Uždegame žvakutes ir nulenkiame galvas pagerbdami žuvusiuosius. Pakalbame apie tautos susitelkimą…

Dideli žygiai prasideda nuo mažų darbų. Gal ir per skambiai pasakyta, bet Paluknio „Medeinos“ gimnazija jau treti metai tampa ta savotiška traukos vieta, kur sausio 13 dieną  būrelis palukniečių dalyvauja pilietinėje kraujo donorystės akcijoje. Taip be pompastikos paminima Laisvė gynėjų diena.

Paluknys – ne toks ir didelis, tačiau šiemet sausio 13 dieną paaukoti kraujo atėjo 24 žmonės. Nesvarstykime, tai daug ar  mažai. Svarbu, kad tie žmonės atėjo.

AČIŪ TARIAME:

1.      Laurai Ramonienei

2.      Oskarui Antonevič

3.      Svetlanai Viktorijai Buinovskaitei

4.      Romuald Garbotovič

5.      Jolantai Garbotovič

6.      Artūrui Palioniui

7.      Renatai Joknienei

8.      Dianai Nedveckai

9.      Jovitai Mackevič

10.  Daniel Matuizo

11.  Vaidai Šedžiuvienei

12.  Krystynai Matijaškaitienei

13.  Arūnui Jokniui

14.  Rūtai Gustienei

15.  Valerijan Jusionis

16.  Irenai Charukevič

17.  Alinai Rizgelienei

18.  Dainiui Kuchanauskui

19.  Genrik Charukevič

20.  Barbarai Valengienei

21.  Neringai Krutikovienei

Tądien buvo ir nusivylusių – tai mūsų jaunimas, kuris buvo labai nepatenkintas, kad aukoti kraujo leidžiama tik pilnamečiams. „Ką gi, palauksime, bet vietą eilėje Donorai2rezervuojame jau dabar“, –  sakė mūsų gimnazijos ugdytiniai.

O štai būrelis mergaičių Laisvės gynėjų dienai pradėjo ruoštis dar rugsėjo mėnesį. Jos pripynė trispalvių apyrankių, kurias užrišo donorams ir Nacionalinio kraujo centro darbuotojams.  Šaunus jaunimas! Auga graži pamaina.

Ačiū aukojusiems kraujo, ačiū Nacionalinio kraujo centro darbuotojams ir jų vadovei Joanai Bikulčienei.Donorai3

Dainius Kuchanauskas, istorijos mokytojas