Laisvė. Dažnai sakome, kad tai svarbiausioji vertybė, kad tai didžioji tautos
siekiamybė. Apie ją kalbame sausio mėnesį, kai prisimename laužus šalia parlamento ir tankus prie Televizijos bokšto. Uždegame žvakutes ir nulenkiame galvas pagerbdami žuvusiuosius. Pakalbame apie tautos susitelkimą…
Dideli žygiai prasideda nuo mažų darbų. Gal ir per skambiai pasakyta, bet Paluknio „Medeinos“ gimnazija jau treti metai tampa ta savotiška traukos vieta, kur sausio 13 dieną būrelis palukniečių dalyvauja pilietinėje kraujo donorystės akcijoje. Taip be pompastikos paminima Laisvė gynėjų diena.
Paluknys – ne toks ir didelis, tačiau šiemet sausio 13 dieną paaukoti kraujo atėjo 24 žmonės. Nesvarstykime, tai daug ar mažai. Svarbu, kad tie žmonės atėjo.
AČIŪ TARIAME:
1. Laurai Ramonienei2. Oskarui Antonevič3. Svetlanai Viktorijai Buinovskaitei4. Romuald Garbotovič5. Jolantai Garbotovič6. Artūrui Palioniui7. Renatai Joknienei8. Dianai Nedveckai9. Jovitai Mackevič10. Daniel Matuizo11. Vaidai Šedžiuvienei |
12. Krystynai Matijaškaitienei13. Arūnui Jokniui14. Rūtai Gustienei15. Valerijan Jusionis16. Irenai Charukevič17. Alinai Rizgelienei18. Dainiui Kuchanauskui19. Genrik Charukevič20. Barbarai Valengienei21. Neringai Krutikovienei |
Tądien buvo ir nusivylusių – tai mūsų jaunimas, kuris buvo labai nepatenkintas, kad aukoti kraujo leidžiama tik pilnamečiams. „Ką gi, palauksime, bet vietą eilėje
rezervuojame jau dabar“, – sakė mūsų gimnazijos ugdytiniai.
O štai būrelis mergaičių Laisvės gynėjų dienai pradėjo ruoštis dar rugsėjo mėnesį. Jos pripynė trispalvių apyrankių, kurias užrišo donorams ir Nacionalinio kraujo centro darbuotojams. Šaunus jaunimas! Auga graži pamaina.
Ačiū aukojusiems kraujo, ačiū Nacionalinio kraujo centro darbuotojams ir jų vadovei Joanai Bikulčienei.
Dainius Kuchanauskas, istorijos mokytojas